Sivu 1/1

Ei vahvistettavia käyttäjiä, vaikka pitäisi!

Lähetetty: 06 Syys 2009, 22:46
Kirjoittaja jarimi
Moro,

Muutin rekisteröintiasetuksia siten, että ylläpitäjän pitää vahvistaa (toistaiseksi, kun en halua visuaalista rekisteröintiä eikä vipcode-tyyppistä ratkaisua ole vielä löytynyt). Tein koekäyttäjän, mutta ylläpitäjän asetuksissa väitetään aina vain, että ei vahvistettavia käyttäjiä. Kuitenkin tuo koekäyttäjäni sai viestin, että odottaapi ylläpidon vahvistusta. Mistäs moinen voisi johtua?

EDIT: Oli ihan oma sählinki ja olisin poistanut koko topikin, mutta ei taida onnistua. Mode voinee tämän poistaa?Kiitos ja anteeks.

Re: Ei vahvistettavia käyttäjiä, vaikka pitäisi!

Lähetetty: 07 Syys 2009, 11:22
Kirjoittaja Peetra
Jos kysyy ja löytää sitten itse vastauksen, niin on kivaa jos kertoo muillekin mitä oli väärin. Siten auttaa tulevia phpbbsuomen foorumin käyttäjiä etukäteen.

Re: Ei vahvistettavia käyttäjiä, vaikka pitäisi!

Lähetetty: 07 Syys 2009, 13:32
Kirjoittaja jarimi
Peetra kirjoitti:Jos kysyy ja löytää sitten itse vastauksen, niin on kivaa jos kertoo muillekin mitä oli väärin. Siten auttaa tulevia phpbbsuomen foorumin käyttäjiä etukäteen.
Itse asiassa en tainnut löytääkkään vastausta. Kun tuollainen käyttäjätunnuksen vahvistusviesti tulee ylläpidolle ja siinä olevaa linkkiä klikkaa, pyydetään ensin kirjautumaan (loogista), mutta sitten mulle tulee tällainen ilmo:

Palaa etusivulle
Yleinen virhe
Module not accessible
Ole hyvä ja ilmoita tästä keskustelufoorumin ylläpitäjälle, tai (oma ylläpidon osoitteeni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Käyttäjät saa sitten kyllä vahvistettua, kun menee ACP:hen, mutta tuon viestissä olevan linkin kautta ei näyttäisi onnistuvan.

Re: Ei vahvistettavia käyttäjiä, vaikka pitäisi!

Lähetetty: 07 Syys 2009, 16:00
Kirjoittaja mrl586
Mikä osoite lukee virheen ilmestyessä osoiterivillä?

Re: Ei vahvistettavia käyttäjiä, vaikka pitäisi!

Lähetetty: 07 Syys 2009, 21:41
Kirjoittaja jarimi
mrl586 kirjoitti:Mikä osoite lukee virheen ilmestyessä osoiterivillä?
No siinäpä se. Olin foorumin päivittämisen jälkeen vielä jättänyt redirectin tekemättä. Kiitos vinkistä, tuo ratkaisi asian. Vielä kun saisi tuon ei-visuaalisen rekisteröinnin toimimaan.