No siellähän se tälläinen viesti punasena hehkuuLurttinen kirjoitti:Ihan, kuin tuokin tökkäisi taas noihin ääkkösiin?
Ei kai sullakin phpmyadmin valita käynnistyessä, että mbstring ei ole otettu käyttöön.
Siinä oikealla alhaalla?
Foorumin uudelleenasennus on helppoa kuitenkin, aja install ja contrib hakemistot phpBB paketista ja suorita asennusohjelma uudelleen.
Aja heti sen perään ne MODien asennusohjelmat.
Onko toi kuinka iso backuppi?
Pistä se mulle sähköpostiin tai privalla linkkiä tiedostoon ja koitan katella sitä.
Tälläkertaa näytti pysähtyvän noihin search tauluihin ja ne vois periaatteessa poistaa kokonaan siitä tiedostosta ja rakentaa uudelleen, kunhan se on saatu palautettua.
Koodi: Valitse kaikki
PHP-laajennusta mbstring ei löytynyt ja vaikuttaa siltä, että käytät multibyte-merkistökoodausta. Ilman mbstring-laajennusta phpMyAdmin ei osaa jaotella merkkijonoja oikein, ja tämä saattaa johtaa odottamattomiin tuloksiin.
Se on joku 800kb iso backup, mut jokatapauksessa aika monta viestii ja foorumialuetta
Nii ton foorumin oon nyt joutunu asentaa nin monta kertaa että tuskin on ongelma eikä mitään enää asentaa sitä

Upin sen backupin
POISTINKIN LINKIN JA LÄHETIN YV:NÄ..
Poistan sen kun oot vastannut.. Toivottavasti tuohon nyt sais jonkun ratkaisun..
Kiitoksia nyt vielä
